• PCK 1
 • PCK 2
 • PCK 3

SK PCK w Sokółce

Akcja sportowa dla uczniów klas I-III pod hasłem: „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dnia 04.12.2014 roku odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas I-III mające na celu promowanie aktywnego stylu życia. Przygotowano następujące konkurencje: bieg po prostej, sztafeta, bieg slalomem z przełożeniem szarfy, przeciąganie się na ławeczce w leżeniu przodem, bieg slalomem między chorągiewkami, przekazywanie piłki dołem z rąk do rąk, rzut piłką do celu.
W sportowcach zawody obudziły ducha współrywalizacji według zasad fair play. Dla wszystkich uczestników zawody były cudowną zabawą. Zwrócili się oni do swoich starszych kolegów z prośbą o powtórzenie zawodów w przyszłości.

 

Andrzejki w świetlicy szkolnej dla uczniów klas I-IV

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Z tego też powodu nasi uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej spotkali się, aby porozmawiać o tej miłej tradycji, wylosować wróżby, pobawić się, zintegrować z kolegami i miło spędzić czas. Wielką atrakcją spotkania była obecność pięknych i tajemniczych wróżek, na co dzień uczennic klas trzecich gimnazjum działających w Szkolnym Kole PCK. Wszyscy uczestnicy zabawy na koniec zostali poczęstowani magicznymi cukierkami, które zapewniły dobry humor na resztę dnia.


Udział w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Uczniowie klas I-III Gimnazjum nr 2 w Sokółce dnia 20.11.2014r. brali udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W etapie szkolnym uczniowie zajęli miejsca: Maciej Żuk – uczeń kl. IIb Gim. – I miejsce, Barbara Pyłko – uczennica kl. IIa Gim. – II miejsce, Katarzyna Rochalska – uczennica kl. IIIb Gim. – III miejsce.


Akcja Szkolnego Koła PCK „Godne dzieciństwo”- 18.09.2014 r.

Dnia 18.09.2014r. odbyła się ogólnopolska kwesta publiczna pod hasłem „Godne dzieciństwo” zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sokółce. Akcja została przeprowadzona w supermarkecie TESCO w Sokółce przy ul. L. Lewoniewskich 3. W akcji wzięli udział uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK przy ZSO w Sokółce: Diania Gabiniewicz, Karolina Szydłowska, Ewa Kowalczuk, Natalia Żółtko, Omar Szczęsnowicz – uczniowie klasy IIIb Gim nr 2.  Krawel Dominika, Joanna Garbaczewska, Plichta Weronika – uczennice klasy IIIa Gim. W akcji zebrano 798,58 zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup 16 paczek żywnościowych uczniom naszej szkoły.

 

Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół w Suchowoli  rok szkolny 2013/2014

 1. Kartka dla Oliwii - Udało się zebrać 171 kartek urodzinowych dla chorej, sześcioletniej dziewczynki. W zdecydowanej większości były to kartki własnoręcznie zrobione przez uczniów na lekcjach wychowawczych lub w domach. Wszystkie zostały wysłane Oliwii. 
 2. Paczki na święta dla dzieci z gminy Suchowola.
 3. Zbiórka pieniędzy na rzecz  Łukasza Lola - sprzedaż kalendarzyków, ciasta upieczonego przez młodzież i pączków. Zebrano i przekazano 444,33 zł  
 4. Pomoc w organizacji Choinki w Szkole Podstawowej w Suchowoli.
 5. Pokazy udzielania pierwszej pomocy:
  • we współpracy z OSP Suchowola podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -12.01.2014
  • podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, jaki miało miejsce w dn. 8 maja 2014r w naszej Szkole
  • na festynie rodzinnym w Przedszkolu im. JP II w Korycinie – 9 czerwca 2014
 6. Opieka nad starszymi, samotnymi ludźmi.
 7. Zbiórka pieniędzy na buty ortopedyczne dla niepełnosprawnego Kamila podczas „Młodych talentów”
 8. Całoroczna zbiórka plastikowych zakrętek dla Emilki.
 9. Całoroczna zbiórka aluminiowych puszek.
 10. Propagowanie zdrowego stylu życia – akcje związane z:
  • Turniejem „Młoda Krew Ratuje Życie”
  • Ogólnopolską Olimpiadą Promocji Zdrowego stylu Życia
  • Światowym Dniem Walki z AIDS
  • ogólnopolską akcją „Rzuć Palenie Razem z Nami”

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij