• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Grupa Wsparcia Humanitarnego PCK Białystok

Przy Podlaskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża działa Grupa Wsparcia Humanitarnego. Zrzesza ona wolontariuszy, którzy szkolą się i podnoszą swoje kompetencje, by być w gotowości w razie różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. Może to być pandemia, trzęsienie ziemi, powódź, huragan, pożar, katastrofa budowlana czy konflikt zbrojny. Polski Czerwony Krzyż jest zawsze gotowy nieść pomoc ofiarom wszelkich kryzysów i stara się reagować jak najszybciej. 

 
System Pomocy Humanitarnej stworzony przez PCK zapewnia sprawne funkcjonowanie we wszystkich fazach kryzysu: fazie przygotowawczej, reakcji kryzysowej i pomocy długofalowej.

 

PCK był jedną z pierwszych organizacji humanitarnych, która podała przyjazną dłoń uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej. Pomagamy do dzisiaj: zapewniając wsparcie materialne, psychospołeczne czy związane z aktywizacją zawodową. Grupa Wsparcia Humanitarnego PCK Białystok przygotowywała transporty humanitarne, który trafiały do Ukrainy i na granicę polsko-białoruską. Naszych wolontariuszy można spotkać też podczas akcji i wydarzeń rozrywkowych - tam dają przeszkolenie z pierwszej pomocy bądź organizują zabawy dzieciom.
 
Grupa Wsparcia Humanitarnego PCK Białystok w 2023 r. w różnych miejscach w Polsce ćwiczyła m.in.:
- organizację i prowadzenie punktów tymczasowego schronienia na wypadek ewakuacji ludności, 
- prowadzenie punktu regeneracyjnego, 
- umiejętność przeszukiwania terenu w przypadku katastrof budowlanych,
- koordynację działań poszukiwawczo-ratowniczych
- przeszukiwanie terenu w przypadku katastrof budowlanych
- udzielanie pomocy humanitarnej i psychologicznej w strefie bezpiecznej.
 

 

Chcesz wstąpić do Grupy Wsparcia Huanitarnego PCK Białystok? Skontaktuj się z nami:
tel.: 600 822 270
e-mail: bialystok.gph@pck.pl
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090455760311
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij