• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Wykłady i spotkania okazjonalne

Spotkanie Andrzejkowe

 

30 listopada (czwartek) o godz. 15.00 planujemy spotkanie andrzejkowe. Już dziś warto zapisać tę datę w kalendarzu. Więcej informacji o prorgamie - lada dzień.

 

 

***

 

Wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

 

Klub Seniora PCK zaprasza na wykłady prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkania odbywają się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 1. Wstęp jest wolny.

 

Tematyka wykładów:

23 LISTOPADA – godzina 16.00 - 

Bartek Łęczycki – Harmonijka na zdrowie

7 GRUDNIA – godzina 16.00 - Aleksandra Bielska - Zdrowe żywienie. Ograniczenie słodyczy na co dzień

11 STYCZNIA – godzina 16.00 - prof. dr hab. Marek Kochanowski - Mistrzowie słowa i obrazu. O twórczości Stanisława Wyspiańskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza

25 STYCZNIA – godzina 16.00 - prof. dr. hab. Andrzej Górniak - Woda i jej znaczenie dla ludzkości

 

 

***

Spacery historyczne

 

Zapraszamy na spacery historyczne po najciekawszych zakątkach miasta. Wyruszą one spod siedziby Podlaskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Warszawskiej 29. Następnie wycieczka podąży trasą: Pałac Branickich - ogrody pałacowe - Park Planty i pomnik Kawelina - aleja Bluesa - Pomnik Spalonej Synagogi - Dom Partii - Cerkiew św. Mikołaja - Rynek Kościuszki - Ratusz - Pomnik Młodego Zamenhofa - kościół farny. Zwiedzanie z PCK to oczywiście uczta dla ducha, ale mamy też coś dla ciała - będąc na Rynku Kościuszki zajdziemy na tradycyjną białostocką buzę i oraz chałwę.
 
Udział w spacerach oraz zaplanowane w jego ramach poczęstunki są bezpłatne i otwarte dla każdego, należy się jednak zapisać. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Terminy: wycieczki z przewodnikiem zaplanowane są na dwie soboty: 18 i 25 listopada. Obie rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają około 3 godzin. Spacery odbędą się bez względu na pogodę. Trzeba pamiętać o dostosowaniu ubioru do panującej aury i ewentualnie zabranie ze sobą parasola bądź płaszcza przeciwdeszczowego.
 
Zapisy przyjmuje Centrum Integracji PCK przy ul. Warszawskiej 29. Tel.: 509 904 720.
 

***

Koncert chóralny

 

Zapraszamy na koncert chóru Cantylena "Opowiedz moja Ojczyzno".

 

Koncert odbedzie się 16 listopada (czwartek) o godz. 13.00 w Centrum Integracji PCK przy ul. Warszawskie 29.

 

 

***

 

Wykłady 

 

W każdy ostatni czwartek miesiąca w Klubie Seniora przy PCK w Białymstoku będą odbywały się wykłady specjalistów dotyczące kwestii i problemów, z którymi mogą stykać się osoby starsze.

 

Cykl wykładów rozpocznie prof. Barbara Bień. Naukowczyni rozwinie temat "Zaburzenia pamięci w wieku starszym - jak postępować?"

 

Prof. Barbara Bień, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii, to wieloletnia ordynator Oddziału Geriatrii SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego oraz kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest konsultantem wojewódzkim ds. geriatrii.

 

Wykład prof. Barbary Bień odbędzie się 26 października o godz. 14.00 w siedzibie PCK przy ul. Warszawskiej 29 w Białymstoku.

 

O tematyce kolejnych spotkań, będziemy informować na bieżąco.

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij