• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Klub Seniora

Białystok ma nowy klub seniora. W październiku 2023 r. otwiera go Podlaski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. 

 

Planujemy działalność ze sporym rozmachem, pomysłów mamy dużo. Mamy też ambicje, by być najprężniej działającym klubem seniora w Białymstoku. Na starcie nie proponujemy gotowego planu zajęć. Naszym założeniem jest, że to sami członkowie klubu określą, co ich będzie interesować i dokładnie takie zajęcia stworzymy.

 

Propozycji, z jakimi wychodzi PCK jest co najmniej kilkanaście. Mogą być to np. zajęcia / sekcje:

 

- gimnastyka rekreacyjna bądź rehabilitacyjna,
- nordic-walking,
- basen,
- turystyczno-wypoczynkowa.
- florystyka,
- szycie,
- kulinaria,  
- gry towarzyskie, np. brydż, szachy,
- sekcja redakcyjna,
- chóralna,
- teatralna,
- taneczna,
- malarska,
- lektoraty języków obcych,
- dyskusyjny klub filmowy,
- sekcja wolontariatu.


Większość zajęć będzie odbywać się w nowocześnie wyposażonym budynku PCK przy ul. Warszawskiej 29. Centrum Białegostoku jest „starszym” osiedlem – to świetna lokalizacja dla okolicznych mieszkańców, ale jeśli ktoś będzie chciał dojechać z dalszych części Białegostoku – też nie będzie problemu, gdyż do przystanków BKM jest przysłowiowe kilka kroków.

 

W planach są również spotkania w innych punktach miasta, jak muzea, kina, baseny czy po prostu parki, gdzie można uprawiać aktywność fizyczną.

 

Klub seniora PCK dysponuje 100 miejscami. Od chwili rozpoczęcia rekrutacji, zarezerowano je błyskawicznie. Nabór członków nie jest już prowadzony.

 

Działalność klubu seniora skierowana jest do osób, która mają ukończone 60 lat, mieszkają w Białymstoku i opłacą roczną składkę członkowską PCK (w 2023 r. to 60 zł). Za udział w zajęciach i aktywnościach członkowie klubu nie będą ponosili opłat.


Inauguracyjne spotkanie klubowiczów planowane jest na 6 października o godz. 12.00. Wtedy zostaną przeprowadzone ankiety dotyczące preferencji organizacji zajęć.

 

Informacje telefoniczne pod numerem: 600 822 270.

 


Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij