• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Opieka nad osobami chorymi i starszymi

Podstawową misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie cierpieniom ludzkim, łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności. Od 1962 roku Polski Czerwony Krzyż organizuje i prowadzi działalność w dziedzinie opieki i pomocy społecznej.

Za pośrednictwem przeszkolonego personelu – Sióstr PCK sprawujemy opiekę nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi w domu. Wykonujemy czynności pielęgnacyjne obejmujące higienę ciała, pomoc w przemieszczaniu oraz pomoc w przyjmowaniu posiłków i napojów.

W ramach pielęgnacji wykonujemy następujące czynności:

  • higiena ciała – kąpiel i mycie, higiena jamy ustnej, higiena stóp i paznokci, mycie włosów, czesanie, golenie, ubieranie i rozbieranie, pomoc w czynnościach fizjologicznych i stosowaniu sprzętu medycznego, dbałość o czystość łóżka i szafki przyłóżkowej, zmiana pościeli,
  • pomoc w przemieszczaniu – zmiana pozycji ciała w łóżku, transfer łóżko – wózek lub fotel, przewożenie wózkiem inwalidzkim, asystowanie przy chodzeniu, pomoc w stosowaniu sprzętu wspomagającego przemieszczanie,
  • pomoc w przyjmowaniu posiłków i napojów – przygotowanie, podgrzanie oraz rozdrobnienie posiłków, przygotowanie kanapek, karmienie i pojenie, zabezpieczenie i właściwe przechowywanie żywności i napojów osoby objętej opieką.

 

Zakres pielęgnacji i rodzaj czynności dostosowywany jest odpowiednio do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych osoby objętej opieką.

Siostry PCK przestrzegają zaleceń lekarskich oraz współuczestniczą w realizacji celu terapeutycznego.

Podlaski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku świadczy opiekę nad chorym w domu na zlecenie organów administracji samorządowej oraz osób fizycznych.

Kontynuując tradycje Polskiego Czerwonego Krzyża gwarantujemy szczególną dbałość o chorego i jego potrzeby. Nasz personel zapewni poczucie bezpieczeństwa chorym i ich rodzinom.

 

Zainteresowanym opieką nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi podajemy adres:

Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

ul. Warszawska 29 (wejście od podwórka)

15-062 Białystok,

tel.: 85 741 55 72,

tel. komórkowy: 600 822 270,

e-mail: bialystok@pck.org.pl

 

ZAPRASZAMY !!

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij