• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Dyskusyjny Klub Filmowy Seniora

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Seniora planowane są raz w miesiącu w Kinie Forum przy ul. Legionowej 5. Zazwyczaj będą odbywać się w środy o godz. 10.00.

 

Osobą odpowiedzialną za działalność Dyskusyjnego Klubu Filmowy Seniora działającym przy Klubie Seniora PCK jest Tadeusz Wondołkowski.

 

***

 

W ramach grudniowego seansu DKF Seniora zostanie zaprezentowany inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca! Po seansie odbędzie się spotkanie z bohaterką filmu – Wirginią Szmyt znaną jako DJ Vika –  najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie.


20 grudnia 2023, godz. 10:00

Bilety: 16 zł / normalny, 14 zł / ulgowy (posiadacze karty seniora), 12 zł / klubowy (posiadacze karty członkowskiej DKF) 

 

Prelekcję przed i spotkanie po filmie poprowadzi dr Karolina Wierel

 

VIKA!, reż. Agnieszka Zwiefka

 

84-letnia DJ Vika jest gwiazdą klubów muzycznych w całej Polsce – gra zawsze do białego rana i na obcasach.

 

Charyzmatyczna didżejka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić siedząc jak pelargonia w oknie. Jest prawdziwym kolorowym ptakiem. Jednak kiedy jej zdrowie zaczyna szwankować, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z innymi seniorami, motywowaniu ich do działania i pokonywania samotności?

„Vika!” to niesamowita podróż, od radości po wzruszenie. Inspirujący portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca!

 

Bohaterką filmu jest WIRGINIA SZMYT, rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Gra zarówno na potańcówkach międzypokoleniowych, jak i w najmodniejszych młodzieżowych klubach. Przełamuje stereotypy swoim ubiorem, zachowaniem, stylem bycia. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy pojawia się okazja do wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych, LGBTQ+. Mieszka na warszawskiej Ochocie z kotem Dudusiem.

 

 

***

 

8 listopada 2023 członkowie Klubu Seniora wybrali się na seans filmu Kingi Dębskiej "Święto ognia".

 

 

***

 

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora z członkami Klubu Seniora PCK odbyło się 26 października. Seniorzy obejrzeli a następnie rozmawiali o poruszającym filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij