• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

OR PCK w Mońkach

Podsumowanie krwiodawstwa w Mońkach za rok 2014.

Dnia 07.12.2014 r. w Monieckim Ośrodku Kultury zorganizowano akcję pobierania krwi, a była to piętnasta zbiórka zorganizowana w tym roku na terenie Moniek. Tego dnia zgłosiło się ponad 45 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 36 osób do oddania krwi. Przekazano Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ponad 16,2 litra drogocennej krwi.

Oddawanie krwi w Mońkach w 2014 roku rozpoczęliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wówczas przybyła rekordowa ilość dawców bo, aż 86. Zebrano tego dnia 38.7 litra krwi. Następnym super miesiącem w krwiodawstwie był wrzesień. Tego miesiąca w trzech akcjach zorganizowanych na ternie miasta Mońki zebrano 55,8 litra krwi. W zbiórce uczestniczyło 124 osób. We wszystkich 15-tu zorganizowanych akcjach na terenie miasta w ciągu tego roku wzięło udział 573 krwiodawców i zebrano 257,85 litra drogocennej krwi.

W tym samym okresie zorganizowaliśmy również 6 akcji w Goniądzu, po dwie w Trzciannem i Krypnie i jedną w Jasionówce. W sumie w 21 zbiórkach na terenie powiatu uczestniczyło 771 osób i zebrano 346,95 litra krwi.
Drodzy krwiodawcy z naszego miasta i powiatu. Wasza wspaniała postawa przyczyniała się do uratowania życia wielu chorym. Za tą wspaniałą, humanitarną postawę wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.
Najcenniejszym darem jest zdrowie i każdy człowiek ceni je dopiero wtedy, gdy je straci. Przekazana Twoja kropla krwi potrzebującemu człowiekowi jest więcej warta niż wszystkie bogactwa świata. Krwi nie można wytworzyć farmakologicznie. Może ją wyprodukować tylko organizm ludzki, więc jak możesz podziel się nią. Kolejną wspólnie organizowaną akcją będzie zbiórka krwi w Krypnie dnia 14.12.2014 r., na która wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

Wszystkie zorganizowane akcje odbyły się dzięki licznie przybywającym krwiodawcom jak i wspaniałym organizatorom, którymi byli: Oddział Rejonowy PCK w Mońkach, Moniecki Ośrodek Kultury, parafia MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach, portal e-mońki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Goniądzu, GOK w Krypnie i Karol Laskowski z Trzciannego.
Na czas Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim wiele radości, miłości i obfitych łask płynących z żłóbka betlejemskiego. Niech te święta dla Was będą przede wszystkim rodzinne w gronie najbliższych. Niech nadchodzący rok 2015 będzie lepszym niż wszystkie poprzednie i przyniesie Wam spokój, radość i obfitość. Szczęśliwego Nowego Roku!

Andrzej Beczko
Prezes Oddziału Rejonowego
PCK w Mońkach

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij