• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Dzień Młodzieży PCK

25 października to Dzień Młodzieży PCK.
 
W tym dniu chcemy pokazać, jak ważne jest wspieranie przez młodych ludzi czerwonokrzyskich idei i włączanie ich się w działania naszej organizacji.
 
Dziękujemy wolontariuszom, Szkolnym Kołom PCK, Grupom Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, Ratownikom PCK, Opiekunom i wszystkim oddanym działalności Młodzieżowej Polskiego Czerwonego Krzyża - od maluchów z Klubów Wiewiórki po studentów. Wspaniale, że jesteście z nami!
 
Dzień Młodzieży PCK uczcili uczniowie ZSTiO z Oddz. Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku oraz SP 44 w Białymstoku. Przy okazji młodzież przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.
 
Pierwsze koła młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża powstały już w 1921 r., za prezesury gen. Józefa Hallera, trzeciego prezesa PTCK. W ruchu młodzieżowym upatrywano wówczas źródła wzmożonej twórczej aktywności w społeczeństwie, a szczególnie rozwoju działalności PTCK.
 
dodano: 2023-10-25

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij