• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Integracyjny Dzień Ziemniaka

Założenie było jedno: bawimy się w sielskiej atmosferze, na luzie i nieco z przymróżeniem oka. Do tego coś na ząb i otoczenie lasu. Taki był Dzień Ziemniaka PCK.

 

Dzień Ziemniaka to jedna z akcji organizowanych przez podlaski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach prowadzonego przez stowarzyszenie Centrum Integracji. Na terenie Nadleśnictwa Dojlidy w Białymstoku spotkali się Polacy i Ukraińcy, by razem powitać jesień. 

 

- To wspaniała okazja do integracji, wspólna zabawa, szczególnie dzieci, wzajemne poznawanie kultur i przyjemność bycia razem - podsumowuje dyrektor podlaskiego oddziału PCK Elżbieta Paszkowska.

 

Na dzień ziemniaka chętni uczestnicy zjawili się z przygotowanymi przez siebie ziemniaczanymi potrawami. Nagrodę za najlepszą dotrzymała Pani Irina. Jedną z zabaw było obieranie ziemników na czas, którą podsumowano koronacją na króla i królową ziemnika. 

 

Do zobaczenia na kolejnych naszych imprezach!

 

Fotorelacja BiałystokOnline: https://www.bialystokonline.pl/dzien-ziemniaka-z-pck-ognisko-i-biesiadowanie,fotoreportaze,zdjecie,92884,2651,1.html

 

 
dodano: 2023-10-02

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij