• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Wiewiórka dołączyła do ekipy podlaskiego PCK

Czy ktoś nie lubi wiewiórek? Oczywiście, że wszyscy lubią! Wiewiórka właśnie dołączyła do ekipy podlaskiego PCK.

 

Wzbudzający powszechną sympatię i uśmiech rudy gryzoń będzie uczestniczył w imprezach i akcjach edukacyjnych organizowanych przez nasz oddział. Obok maskotki w rozmiarze XXL nie przechodzą obojętnie dorośli, ale oczywiście będzie spotykać się głównie z dziećmi, m.in. w ramach działań Klubów Wiewiórki.

 

Pierwszy Klub Wiewiórki PCK powstał w 1965 r. Wiewiórka, jako symbol zdrowych i mocnych zębów, podpowiada przedszkolakom i uczniom klas I-III jak skutecznie przeciwdziałać próchnicy, a w programie "Super Wiewiórka" uczy zasad udzielania pierwszej pomocy, dbania o higienę jamy ustnej i bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach.

 

Wiewiórkę będzie można spotkać już w niedzielę 1 października na meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa. Nasza maskotka włączy się w akcję #dorzućmisie. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę będzie można wrzucić na murawę dowolną liczbę przytulanek. Fundacja STS za każdą z nich przekaże 5 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Pluszaki trafią do różnych placówek na terenie całej Polski albo zostaną odpowiednio spożytkowane w zależności od ich stanu.

 

dodano: 2023-09-29

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij