• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Otwieramy Klub Seniora. Rozpoczęły się zapisy

Na białostoczan w wieku 60+ czeka kolejne miejsce, w którym będą mieli okazję realizować swoje pasje oraz nawiązywać kontakty. W planach jest wiele zajęć i aktywności. Rusza nowy klub seniora.

 

 


W październiku w Białymstoku zostanie otwarty nowy klub seniora. Jego działalność planowana jest ze sporym rozmachem, pomysłów na nią jest bardzo dużo.

 

Co w planach?


- Nie chcieliśmy proponować seniorom na starcie gotowego planu zajęć. Naszym założeniem jest, że to sami członkowie klubu określą, co ich będzie interesować i dokładnie takie zajęcia stworzymy. Mamy mnóstwo pomysłów, ale chcemy, by wszystkie były dostosowane do oczekiwań uczestników – mówi Elżbieta Paszkowska, dyrektor Podlaskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który jest organizatorem nowego klubu seniora. – Jednego jestem pewna: każdy znajdzie w naszym klubie coś dla siebie – podkreśla dyrektor.


Propozycji, z jakimi wychodzi PCK jest co najmniej kilkanaście.


Na pewno będą zajęcia z aktywności fizycznej, może to być gimnastyka rekreacyjna, rehabilitacyjna oraz nordic-walking. Trzeba się spodziewać, że zainteresowaniem cieszyłaby się sekcja turystyczno-wypoczynkowa. W klubie mogą też powstać zespoły zainteresowań poświęcone chociażby florystyce, szyciu, kulinariom oraz grom towarzyskim: brydżowi czy szachom. Seniorzy będą mogli ponadto działać w sekcji redakcyjnej, chóralnej, teatralnej, tańca i malarskiej. Wśród propozycji są również lektoraty języków obcych i dyskusyjny klub filmowy. Oprócz tego PCK chciałby zachęcić do działania w sekcji wolontariatu, która miałaby na celu pomoc dzieciom, osobom starszym czy po prostu niesienie pomocy koleżeńskiej.

 

Aktywność w centrum miasta


Założeniem jest, że większość zajęć będzie odbywać się w nowocześnie wyposażonym budynku PCK przy ul. Warszawskiej 29. Centrum jest „starszym” osiedlem – to świetna lokalizacja dla okolicznych mieszkańców, ale jeśli ktoś będzie chciał dojechać z dalszych części Białegostoku – też nie będzie problemu, gdyż do przystanków BKM jest przysłowiowe kilka kroków.

 

W planach są również spotkania w innych punktach miasta, jak muzea, kina, baseny czy po prostu parki, gdzie można uprawiać aktywność fizyczną.

 

 

Jak się zapisać?


By wstąpić do klubu seniora, trzeba spełnić trzy warunki: mieć ukończone 60 lat, mieszkać w Białymstoku i być członkiem PCK (roczna składka członkowska to 60 zł w 2023 r.). Za udział w zajęciach, wyjściach i aktywnościach członkowie klubu nie będą ponosili żadnych opłat.


Rekrutacja do klubu seniora właśnie się rozpoczęła. By się do niego zapisać, trzeba zajść w godz. 10.00-17.00 do Centrum Integracyjnego PCK przy ul. Warszawskiej 29. Tam należy wypełnić deklarację członkowską oraz stosowne oświadczenia.   

 

Informacje telefoniczne pod numerem: 600 822 270.


Klub seniora PCK dysponuje 100 miejscami. Inauguracyjne spotkanie klubowiczów planowane jest na 6 października o godz. 12.00. Wtedy zostaną przeprowadzone ankiety dotyczące preferencji organizacji zajęć.


W Białymstoku mieszka około 73 tys. osób w wieku 60+. Choć cały czas powstają nowe propozycje dedykowane ludziom starszym, to nadal brakuje takich miejsc jak kluby seniora.

 

Co robimy?


Klub seniora to jedna z wielu inicjatyw prowadzonych przez Podlaski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Przy ul. Warszawskiej 29 działa Centrum Integracyjne, do którego cały czas mogą przychodzić rodzice z dziećmi (dysponuje nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi salami zabaw). PCK na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy humanitarnej osobom schorowanym i potrzebującym. Misją organizacji jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez względu na narodowość, rasę, płeć, przekonania religijne i polityczne.

 

dodano: 2023-09-14

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij