• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Pierwsza pomoc u działkowców

Gdzie można uczyć się pierwszej pomocy? Nawet na festynie działkowców! Tak było w Bielsku Podlaskim, gdzie podlaski PCK wysłał swoją ekipę. Dzieliła się ona wiedzą dotyczącą ratowania życia w nagłych wypadkach. Podstaw resuscytacji uczono się na fantomach. Co ciekawe, najbardziej zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy były dzieci i młodzież. Jednocześnie młode pokolenie jest coraz bardziej świadome tego, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
- Dzieci wykazały się umiejętnościami, mają wiedzę. Widać, że edukacja w tym zakresie jest coraz lepsza. Wiedzą jak zareagować, gdzie zadzwonić - zauważa nasza wieloletnia instruktorka pierwszej pomocy Wanda Nowacka. - Starsi nie boją się, dużo potrafią. Młodsi natomiast wiedzą, gdzie zadzwonić, co powiedzieć - zauważa. Oprócz tego, że udzielaliśmy intstruktażu pierwszej pomocy, na festynie w Bielsku Podlaskim czekaliśmy na chętnych z grami czy tatuażami. Warto wiedzieć, że profesjonalny kurs pierwszej pomocy można odbyć u naszych instruktorów.

 

Szczegóły: Kursy/szkolenia - Podlaski Oddział Okręgowy PCK

 

 

dodano: 2023-09-05

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij