• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Klub ”Wiewiórka„ przy SP Szczepankowo wspiera seniorów!!!

 

Do Klubu Wiewiórki SP Szczepankowo uczęszczają dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 7 lat (za wyjątkiem nieco starszej wiewiórki ). Pomimo bardzo młodego wieku, każdemu z nich leży na sercu dobro seniorów których przecież kochają i zawdzięczają całe życie.
Niestety jak wskazują badania co trzeci Polak powyżej 74 roku życia mieszka sam, a aż 30% żyje na poziomie minimum egzystencji. Co ważne jeszcze przed wybuchem epidemii COVID-19 mówiło się o wykluczeniu społecznym wśród seniorów, teraz to zjawisko zyskało na sile. Dochodzi do tego również strach o środki do życia, zdrowie czy dostęp do lekarza. Dlatego też w porozumieniu z dyrekcją szkoły Klub Wiewiórki zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych produktów, które zostaną przekazane dla potrzebujących seniorów w formie świątecznych paczek.


Zbieramy artykuły żywnościowe z długą datą przydatności do spożycia jak również środki czystości i chemię gospodarczą.
Każde z dzieci, które chcą przyłączyć się do akcji zabiera z drzewka serduszko z określonym produktem, które następnie kupuje i umieszcza w koszyku. Do naszej akcji włączył się również ksiądz Probosz parafii Szczepankowo, który wybrał serduszko i zaoferował swą pomoc.

 

Dziękujemy.

 

dodano: 2022-01-04

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij