• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Oddawaliśmy krew w Szczepankowie

Oddawanie krwi to dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem. Krew jest bezcenna. Nie można jej wyprodukować, trzeba ją oddać. Rok 2021 to bardzo trudny okres jeżeli chodzi o pozyskiwanie tego cennego daru. Stan epidemii COVID-19 i kryzys na granicy Polsko - Białoruskiej w znacznym stopniu wypłynął na zasoby banków krwi. Pomimo tego, drodzy krwiodawcy po raz kolejny udowadniacie, że można na Was liczyć. Pomagacie ludziom chorym, przyczyniacie się do ratowania ich życia i wspólnie z lekarzami i pielęgniarkami zasługujecie na najwyższe uznanie i szacunek.
Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha w Szczepankowie w obecnym roku zorganizowała pięć akcji poboru krwi. W sumie udało się nam uzyskać103 donacje co daje nieco ponad 46 litrów krwi.
Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję każdemu kto oddał krew oraz tym którzy chcieli, a nie mogli. Szczególne podziękowania kieruje dla OR PCK w Łomży za słowa otuchy i promowanie idei krwiodawstwa, dla księdza proboszcza Dariusza Wiznera za współpracę i udostępnienie miejsca pod zbiórkę krwi, dla Michała Puchały za nieocenioną pomoc teleinformatyczną przy każdej akcji,dla Pani Anny Ogrodnik - Wicik kierownika OT RCKiK w Łomży za obdarzenie nas zaufaniem i wyrażenie zgody na każdą z akcji.

 

Dziękuję. Organizator Michał Tomaszewski.

 

dodano: 2021-12-03

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij