• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Ślubowanie w Klubie Wiewiórka w Szczepankowie

W zeszłym tygodniu „Klub Wiewiórki” zlokalizowany w Szkole Podstawowej w Szczepankowie odwiedziła nieco inna - znacznie większa wiewiórka. Przybliżyła dzieciom pokrótce rolę wiewiórki w przyrodzie, a mianowicie, że wiewiórki to niewielkie rude zwierzątka, które jedzą głównie orzechy, nasiona i grzyby. Są małe, zwinne i przyczyniają się do sadzenia miliona drzew .
Następnie dzieci zapoznały się ze Złotymi Zasadami Klubu, uroczyście zostawiając odcisk palca, "ślubowały" pieczołowicie przestrzegać regulaminu. Dzieci zafascynowane rudą koleżanką wysłuchały porad dotyczących zdrowego odżywiania, codziennej higieny jamy ustnej oraz idei Polskiego Czerwonego Krzyża. Na zakończenie każde z dzieci dostało jabłuszko oraz legitymację Klubu.


Druga część spotkania poświęcona była pierwszej pomocy. Klubowicze uczyli się jak postępować
w przypadku zagrożenia zdrowia. Pan Wojtek pokazał dzieckiem zasady resuscytacji, a w ramach ćwiczeń dzieci wykonywały samodzielny masaż serca. Dziękujemy OR PCK w Łomży za wsparcie i cenne rady.

 

dodano: 2021-12-02

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij