• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

"Ochrona przyrody i środowiska" - KLUB WIEWIÓRKA w SZCZEPANKOWIE

W dniach 20 - 21 maja 2021 roku Klub Wiewiórka zlokalizowany w Szkole Podstawowej w Szczepankowie OR PCK Łomża uczestniczył w serii zajęć poświęconych ochronie przyrody i środowiska. Pierwszym punktem programu była wycieczka do gabinetu weterynarii.
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pana Tomasza Zaremby, dzieci z Klubu zapoznały się z pracą weterynarza oraz uzyskały informacje jak we właściwy sposób należy postępować ze zwierzętami. Dowiedziały się, że zwierzęta, które według nas potrzebują naszej pomocy należy obserwować, gdyż zbyt pochopne decyzje mogą przynieść odwrotny skutek.

Pan doktor wyjaśnił dzieciom, że aby faktycznie pomóc zwierzętom, którym dzieje się krzywda należy opiekę nad nimi powierzyć osobom bądź instytucjom, które posiadają należytą wiedzę i doświadczenie.
Nie zabrakło również wiedzy praktycznej podczas której dzieci "badały" pluszową kurę, robiły zastrzyki bez igły oraz obsługiwały mikroskop. Drugiego dnia naszej wędrówki w świat przyrody dzieci zapoznały się z PSZCZOŁĄ – owadem, który odgrywa kluczową rolę w środowisku. Wczesną wiosną ruszają one do pracy - zapylając kwiaty, sady owocowe, które odwdzięczają się im pysznym nektarem. Bez pszczół wiele gatunków roślin nie mogłoby się rozmnażać, a plony byłyby małe. Dzieci odwiedziły również pobliską pasiekę, przebrane za pszczoły zbierały kolorowe naręcza kwiatów.

Na koniec zajęć będąc w szkole skosztowały owocu pracy pszczół - pysznego miodu.

dodano: 2021-05-31

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij