• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Dzieci z Klubu Wiewiórka w Szczepankowie pomagają choremu koledze

Dzieci z Klubu Wiewiórka pod patronatem OR PCK w Łomży, który jest zlokalizowany w Szkole Podstawowej w Szczepankowie nie potrafią przejść obojętnie obok akcji charytatywnych i bez zastanowienia pomagają w każdy możliwy sposób.

Zgodnie z misją Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest zapobieganie ludzkim cierpieniom, łagodzeniom ich skutków oraz ochronie ludzkiej godności zaczęliśmy zbierać plastikowe korki. Dzieci działają bezinteresownie i dobrowolnie mając na uwadze, że zbierane nakrętki nie tylko pomagają przyrodzie ale też finansowo wspomagają potrzebującą osobę. Taką osobą jest właśnie Filip, który cierpi na padaczkę lekooporną i wiotkie porażenie mózgowe. Pozwoli to na sfinansowanie bardzo drogiego leczenia dziecka, mimo, że codzienność chłopca to znoszenie trudów intensywnej rehabilitacji i wizyt u lekarza. Filip jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym kilkulatkiem, z którym dzieci miały okazję zapoznać się w ubiegłym roku.

KLUB WIEWIÓRKI bardzo chętnie odkręca butelki i namawiają do tego swoich najbliższych mając przy tym dużo satysfakcji. Do "zakręconej akcji" włączyła się również lokalna społeczność obdarowując klub zebranymi korkami.

 

dodano: 2021-03-30

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij