• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Podsumowanie działalności Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach w 2019 r.

W ubiegłym roku na terenie miasta Mońki zorganizowaliśmy 17 akcji pobierania krwi (o 3 więcej niż w roku 2018). Pobrano 721 donacji na łączną ilość 324 litrów krwi w tym Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oddali 45 donacji na łączną ilość ponad 20 litrów drogocennej krwi.

Akcje pobierania krwi zorganizowaliśmy również w Goniądzu. W 6 zorganizowanych akcjach pobrano 139 donacji na łączną ilość ponad 62 litrów krwi. W Trzciannem zorganizowaliśmy 6 akcji na których pobrano 143 donacji na łączną ilość 64 litrów krwi. W sumie na zorganizowanych 29 akcjach pobrano 1003 donacji na ogólnie łączną ilość 451 litrów bezcennej krwi.

Ponadto informujemy, iż w XIV edycji OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW w kategorii najlepsza jednostka JRG – komenda. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach zajęła I miejsce w Województwie Podlaskim.

Zaś w kategorii najlepsza jednostka OSP:
Jednostka OSP Goniądz zajęła I miejsce
A Jednostka OSP Trzcianne zajęło II miejsce w województwie.

W kategorii najaktywniejszy strażak pierwsze miejsce zajął Andrzej Beczko, trzecie miejsce też należy do naszego powiatu a zajął Marek Magnuszewski.

Laureatom gratulujemy!

W dowód uznania wszystkim Krwiodawcom z całego serca dziękuję za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, a także za ofiarność i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Jak każda impreza nie może odbyć się bez sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

A sponsorami dzisiejszego spotkania byli: Burmistrz Moniek, Burmistrz Goniądza, Starostwo Powiatowe, Moniecki Ośrodek Kultury, Piekarnia Sobieski, RCKiK w Białymstoku, Podlaski Oddział Okręgowy PCK.

Organizatorami akcji pobierania krwi w 2019 roku byli: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, koło PCK w Goniądzu „Biebrzańska krew – bezcenny dar”, koło PCK w Trzciannem „Po kropelce” Moniecki Ośrodek Kultury, parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portal: e-monki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, portal: szuwary.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Prezes ORPCK
Andrzej Beczko

dodano: 2020-03-10

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij