• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

09.06.2019 r. oddawaliśmy krew w Mońkach

Czerwcowe pobieranie krwi w Mońkach!

W niedzielę 09 czerwca 2019 roku zorganizowaliśmy akcję pobierania krwi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach w godz. 09.00 do godz. 13.30. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 40 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 34 osoby do oddania krwi. Zebrano w sumie 15,3 litra drogocennego leku. Jak co roku w okresie komunijnym przychodzi mniej krwiodawców. Niższa frekwencja spowodowane jest wyjazdami gościnnymi naszych krwiodawców. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy mogli tego dnia wygospodarować czas na dzielenie się z innymi. Dziękuję serdecznie.

Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portalu e-monki, Komendy Powiatowej PSP i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Kolejna akcja odbędzie się 23 czerwca 2019 r. w Trzciannem, a w Mońkach zapraszamy na 21 lipca 2019 r. do MOK-u w godz. 9.00 – 16.00 i będzie to akcja bankowa współorganizowana z fundacją PKO, gdzie każdy krwiodawca tego dnia zdający otrzyma specjalny upominek. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Prezes ORPCK
Andrzej Beczko

dodano: 2019-06-12

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij