• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Gwiazdka Czerwonokrzyska

„Gwiazdka Czerwonokrzyska”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w którym dzielimy się z osobami potrzebującymi naszego wsparcia. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku od wielu lat organizuje ogólnopolską akcję „Gwiazdka Czerwonokrzyska” kierowaną do najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnych, bezrobotnych, chorych i bezdomnych.
W 2018 roku zorganizowaliśmy zbiórki pieniężne, żywnościowe oraz rzeczowe. Z pozyskanych środków przygotowaliśmy 332 paczki świąteczne dla dzieci oraz rodzin potrzebujących pomocy na kwotę 10.811 zł
Akcje prowadzone były w różnej formie :

  • Projekt „Mikołaj z Polskim Czerwonym Krzyżem” dzięki, któremu przekazaliśmy 240 paczek ze słodyczami dla dzieci szkół podstawowych z Białegostoku na kwotę 7.200 zł.
  • Kwesta w dniach 05-06 grudnia 2018 roku oraz kwesta w TESCO podczas której młodzież szkół ponadgminazjalnych zebrała 839,24 zł .
    Z zebranych środków zostało zakupionych 42 paczki świąteczne dla młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej .
  • Zbiórka żywnościowa w sieci sklepów Stokrotka podczas której zebrano produkty żywnościowe na kwotę 2.351,37 z których przygotowano 50 paczek dla podopiecznych PCK .

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom
za dobre serce i wrażliwość, która czyni dobro i obdarowuje
wszystkich potrzebujących.
Dziękujemy

dodano: 2019-01-04

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij