• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Rajd terenowy pod patronatem PCK

Jesteśmy grupą przyjaciół z okolic Gdańska i Białegostoku, która pod patronatem POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA czterema samochodami terenowymi, w dniach 30.05.2018r.-07.06.2018r, wyruszyła na rajd po górach Rumunii i Ukrainy. Poza świetną zabawą w trudnym i pięknym terenie, w tym roku chcieliśmy aby nasza ekspedycja przyczyniła się do rozpowszechniania honorowego krwiodawstwa w Polsce. Całą trasę (Polska-Słowacja-Węgry-Rumunia-Polska - ok 2000 km) pokonaliśmy „na kołach” naszych pojazdów. Auta którymi wyruszyliśmy w trasę są przez nas dostosowane do „walki” w terenie w mniej lub bardziej udany sposób, co wzbudzało duże zainteresowanie zarówno wśród innych kierowców, jak i  napotykanych na trasie ludzi.
Jako, że w okresie letnim krwiodawców jest mniej w punktach poboru krwi nasz wyjazd odbył się jeszcze przed wakacjami. Oklejając nasze samochody napisami „ oddając krew ratujesz życie” chcieliśmy aby to hasło przynajmniej w niewielkim stopniu poprawiło sytuację w punktach krwiodawstwa.

Dążymy do tego aby z naszą akcją dotrzeć do jak największej liczby ludzi dlatego też materiał w postaci zdjęć i filmu z wyjazdu rozpowszechniamy w sieci internetowej.

Nasze pojazdy i uczestnicy :

-Mitsubishi Pajero 2,5 TDI (Karol Zalewski, Karol Dobryniewski),
-Nissan Patrol GR 2,8 TDI (Zbyszek Noga, Marek)
-Land Rover Discovery 2,5 TDI (Sławek Wielgus, Piotrek Wielgus)
-UAZ 469 B 2,4 TD (Hubert Biernacki, Andrzej Siemion)

dodano: 2019-01-02

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij