• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Krwiodawcy z Moniek oddawali krew 27 lipca 2018 r.

Krwiodawstwo na Święto Moniek.

Takiej akcji krwiodawczej Mońki jeszcze nie widziały. W niedzielę 22 lipca 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 16.00 zorganizowaliśmy kolejną tego roku akcję pobierania krwi. Świętowanie wspaniałym ludziom nie przeszkodziło w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Cudowna atmosfera udzieliła się wszystkim i to dosłownie. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 165 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 158 osób do oddania krwi. Zebrano w sumie 71,1 litra drogocennej krwi. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy tego dnia zdecydowali się na oddanie cząstki siebie(krwi). Dziękuję serdecznie za wielki dar serca.

Tak wielkiego sukcesu nie było od wielu lat. Sukces jest wspólny i zawdzięczamy wszystkim, którzy pomogli w różny sposób rozpropagować idee krwiodawstwa w naszym mieście. Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, parafii Św. Brata Alberta, portalu e-monki, Fundacji banku PKO BP i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Kolejna akcja odbędzie się 12 sierpnia 2018 r. w Mońkach na, którą już dziś zapraszam.

Prezes ORPCK
Andrzej Beczko

 

dodano: 2018-07-30

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij