• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

28 maja 2018 r. oddawaliśmy krew w Mońkach

Majowe pobieranie krwi w Mońkach.
W niedzielę 13 maja 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy kolejną tego roku akcję pobierania krwi. Czas komunii i piękna majówka spowodowała, że znacznie mniej krwiodawców przyszło ratować życie chorym. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 60 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 33 osoby do oddania krwi. Zebrano w sumie 14,85 litrów cennego leku. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy tego dnia zdecydowali się na oddanie cząstki siebie innemu potrzebującemu. Dziękuję serdecznie za wielki dar serca.
Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portalu e-monki i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Kolejna akcja odbędzie się 20 maja 2018 r. w Goniądzu, a w Mońkach zapraszamy na 10 czerwca 2018 r. do MOK-u w godz. 9.00 – 13.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Po raz ósmy z rzędu w dniu 06 kwietnia 2018 r. uczestniczyliśmy w Warszawie w siedzibie Zarządu Głównego PCK w kolejnej edycji „Ognisty Ratownik Gorąca Krew”, gdzie strażacy z Komendy Powiatowej PSP zajęli III miejsce w kraju w kategorii I „Najaktywniejsza Jednostka PSP”. Z naszego powiatu mieliśmy też jednego z najaktywniejszych strażaków w kraju, a był nim Karol Laskowski z OSP Trzcianne, gdzie zajął III miejsce .
W tym miesiącu, czyli 11 maja 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku obchodziliśmy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, na którym trzech krwiodawców z powiatu monieckiego nagrodzono odznakami „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu", które nadaje minister zdrowia. Nagrodzono również najlepsze jednostki OSP tj. Goniądz i Trzcianne. Najaktywniejsi strażacy też pochodzą z tych jednostek. Komenda Powiatowa PSP zajęła I miejsce jako „Najaktywniejszych Jednostek PSP”. Wszystkim zasłużonym i odznaczonym serdecznie gratuluję. „Jedna kropla tyle znaczy choć nie wiele to tłumaczy. Uratuje ludzkie życie, oddawajcie zobaczycie”.


Prezes ORPCK
Andrzej Beczko

 

dodano: 2018-07-04

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij