• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Mońki - oddawaliśmy krew 18 lutego 2018 roku

Lutowe pobieranie krwi w Mońkach

W niedzielę 18 lutego 2018 r. w MOK-u w godz. 9.00 do 13.30 zorganizowaliśmy drugą tego roku akcje pobierania krwi. Ten dzień był szczególnie ważny, gdyż krew zebrana tego dnia pójdzie na potrzeby chorej mieszkanki naszego powiatu. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 60 krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 53 osoby do oddania krwi. Zebrano w sumie 23,85 litrów cennego leku. Dziękuję wszystkim krwiodawcom, którzy tego dnia zdecydowali się na oddanie cząstki siebie innemu potrzebującemu. A szczególnie to jest cenne i ważne gdy potrzebującym jest ktoś z nas. Jesteśmy dumni z postawy naszych mieszkańców. Dziękuję serdecznie za wielki dar serca.

Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portalu e-monki i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Kolejna akcja odbędzie się za tydzień w Trzciannem, a w Mońkach zapraszamy na 11 marca 2018 r. do MOK-u w godz. 9.00 – 13.30. W 2018 roku w naszym mieście wydłużyliśmy czas pobierania krwi o poł godziny czyli do 13.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

Prezes ORPCK
Andrzej Beczko

 

dodano: 2018-02-22

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij