• PCK 1
  • PCK 2
  • PCK 3

Gwiazdka Czerwonokrzyska

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w którym dzielimy się z osobami potrzebującymi naszego wsparcia. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku od wielu lat  organizuje ogólnopolską akcję "Gwiazdka Czerwonokrzyska" kierowaną do najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnych, bezrobotnych, chorych i bezdomnych.

W 2017 roku zorganizowaliśmy zbiórki pieniężne, żywnościowe oraz rzeczowe. Z pozyskanych środków przygotowaliśmy 199 paczek świątecznych dla dzieci oraz rodzin potrzebujących pomocy na kwotę 6.174 zł.

Akcje prowadzone były w różnej formie:

Projekt "Mikołaj z Polskim Czerwonym Krzyżem" dzięki, któremu przekazaliśmy 150 paczek ze słodyczami dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych  z Białegostoku na kwotę 4.500 zł.

  • Kwesta  w dniach  05-06 grudnia 2017 roku  podczas której młodzież szkół ponadgminazjalnych zebrała 921,74 zł. Z zebranych środków zostało zakupionych 15 paczek  świątecznych  dla dzieci ze świetlicy PCK.
  • Kwesta  w  sklepach TESCO podczas której pozyskano 238,84 zł za które zakupiono paczki dla młodzieży znajdującej się  w trudnej  sytuacji materialnej z białostockich szkół.
  • Zbiórka pieniężna oraz żywnościowa w sieci sklepów Stokrotka podczas której  zebrano 786,32 zł. Za zebrane środki zostało zakupionych 26 paczek dla młodzieży najuboższej. Z przekazanych produktów żywnościowych przygotowaliśmy 50  paczek dla podopiecznych PCK oraz młodzieży z rodzin ubogich.
  • "Mikołajki z mundurem" które zorganizował Klub HDK PCK przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej oraz Klub HDK przy Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przekazując ponad 100 kg słodyczy dla dzieci przebywających w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom za dobre serce i wrażliwość, która czyni dobro i obdarowuje wszystkich potrzebujących, tak jak Mikołaj. Dziękujemy!

 

 

dodano: 2017-12-22

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij